Boroskopy

Powiązane produkty

Boroskop to urządzenie przeznaczone do inspekcji miejsc trudno dostępnych. Boroskop składa się z sondy inspekcyjnej, to jest z rurki o średnicy od kilku do kilkunastu milimetrów i długości od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. W sondzie inspekcyjnej znajdują się najczęściej dwie wiązki światłowodów: wiązka doprowadzająca światło na koniec boroskopu (oświetlenie miejsca inspekcji) i wiązka optyczna (przekazanie obrazu z soczewki do okularu) W przypadku boroskopów sztywnych układ optyczny często składa się z układu soczewek. Od strony obserwatora znajduje się okular obserwacyjny i pokrętła pozwalające na regulację ostrości obrazu, zbliżenie, obrót wokół osi i regulację kierunku obserwacji (tylko w przypadku boroskopów z ruchomym pryzmatem, tzw. swing prism).

Obecnie, ze względu na swoją uniwersalność, najczęściej używane są wideoboroskopy (wideoendoskop, wideoskop), urządzenia wyposażone w przetwornik obrazu CCD lub CMOS na końcu elastycznej, często artykułowanej sondy inspekcyjnej. Cyfrowy obraz przekazywany jest z przetwornika na monitor stanowiący integralną część urządzenia.

Firma NDTec AG, reprezentowana przez nas na terenie Polski, od wielu lat opracowuje i rozwija urządzenia do wizualnych badań nieniszczących. Endoskopy są przydatne dla każdego, od mechanika w hangarze lotniczym po technika konserwującego turbinę wiatrową. W zależności od miejsca inspekcji, wielkości otworów rewizyjnych oferujemy naszym klientom wideoendoskopy o zróżnicowanej budowie. Aktualnie dostępne są wideoendoskopy z sondami inspekcyjnymi o średnicach: 2,3mm; 4,0mm; 6,1mm i różnych długościach. Tak szeroki wachlarz wideoendoskopów pozwala zastosować nasze produkty praktycznie w każdej aplikacji, w każdej gałęzi przemysłu czy security.

Naszym celem i miara naszego sukcesu jest opracowywanie wideoendoskopów, które z jednej strony są solidne i wielofunkcyjne a z drugiej uwzględniają szczególne cechy każdej aplikacji.