Wideoendoskopy przemysłowe

Powiązane produkty

Wideoendoskop przemysłowy (wideoboroskop, wideoskop) jest urządzeniem przeznaczonym do inspekcji miejsc niedostępnych dla nieuzbrojonego oka operatora. Umieszczona na końcu sondy inspekcyjnej kamera przechwytuje obraz z miejsca inspekcji, który jest następnie wyświetlony na ekranie w rękojeści urządzenia. Wideo endoskopy przemysłowe posiadają możliwość zapisu zdjęć, oraz filmów z inspekcji na wymiennej karcie pamięci, lub w pamięci wbudowanej urządzenia. Końcówka sondy inspekcyjnej może być wyposażona w artykulację, która pozwala na zmianę kierunku patrzenia, oraz precyzyjną kontrolę w miejscu inspekcji.

Reprezentowana przez nas na terenie Polski firma NDTec AG, od wielu lat opracowuje i rozwija technologię badań wizualnych, czego efektem jest szeroka gamą dostępnych wideoendoskopów, boroskopów, fiberoskopów, oraz akcesoriów przydatnych podczas inspekcji.

Wideoendoskopy przemysłowe są przydatne dla każdego, od mechanika w hangarze lotniczym po technika konserwującego turbinę wiatrową. W zależności od wielkości miejsca inspekcji, wielkości otworów rewizyjnych oferujemy naszym klientom wideoendoskopy o zróżnicowanej budowie. Aktualnie dostępne są wideo endoskopy z sondami inspekcyjnymi o średnicach: 2,3mm; 4,0mm; 6,1mm i różnych długościach. Tak szeroki wachlarz wideoendoskopów pozwala zastosować nasze produkty praktycznie w każdej aplikacji, w każdej gałęzi przemysłu czy security.

Naszym celem i miarą naszego sukcesu jest opracowywanie wideoendoskopów, które z jednej strony są solidne i wielofunkcyjne, z drugiej uwzględniają szczególne cechy każdej aplikacji.